Prawidłowe działanie urządzeń do usuwania dymu, potocznie zwanych systemami oddymiania, w sytuacji zagrożenia pożarowego, decyduje o życiu i zdrowiu ludzi, znajdujących się wewnątrz budynku. Nawet najbardziej zaawansowana technologia wykonania instalacji, nie spełni w 100% pokładanych w niej oczekiwań, jeśli nie będzie poddawana regularnym przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym.
Przepisy z zakresu ochrony przeciwpożarowej wskazują wprost które budynki powinny zostać wyposażone w urządzenia oddymiające bądź systemy różnicowania ciśnienia. Czym właściwie jest taka instalacja, z czego się składa i jakie jej rodzaje można wyróżnić? W dzisiejszym artykule przyglądamy się bliżej tym kwestiom...
Niezależnie od profilu działalności, każdy budynek użyteczności publicznej powinien być wyposażony w gaśnice. Dotyczy to również budynków, w których odbywa się działalność produkcyjno-magazynowa czy w nieruchomościach wykorzystywanych jako obiekt inwentarski. W urządzenia muszązostać wyposażone również place składowe.
Zarządcy, właściciele bądź użytkownicy obiektu budowlanego zadbać o właściwe zabezpieczenie nieruchomości m.in. przed zagrożeniem pożarowym. Spoczywa na nich obowiązek respektowania wymagań techniczno-budowlanych oraz wymagań z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
System sygnalizacji pożarowej jest niezwykle istotnym urządzeniem, wpływającym na poziom bezpieczeństwa użytkowników obiektu budowlanego. Możliwość wczesnego wykrycia pożaru bezpośrednio wpływa na sprawne przeprowadzenie ewakuacji oraz powoduje szybsze podjęcie działań ratowniczo-gaśniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów stosowanie stałych urządzeń gaśniczych, związanych na stałe z obiektem, zawierających zapas środka gaśniczego i uruchamianych samoczynnie we wczesnej fazie rozwoju pożaru jest wymagane w...
Wyposażenie obiektu w system sygnalziacji pożarowej moze być wymagane ze względu na konieczność spełnienia wymagań ochrony przeciwpożarowej. Jednocześnie co raz cześciej firmy ubezpieczeniowe wskazują na koniecznosć montażu tego typu urządzeń.
Obiekty budowlane muszą zostać wyposażone w gaśnice na warunkach określonych w przepisach przeciwpożarowych. Typ gaśnic powinien być dostosowany i dobrany do gaszenia tych grup pożaru, który może wystąpić w danym obiekcie.
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego jest dokumentem, którego celem jest ustalenie wymagań ochrony przeciwpożarowej w zakresie organizacyjnym, technicznym i porządkowym, jakie należy uwzględnić podczas eksploatacji konkretnego budynku.
Sygnalizacja pożarowa może niekiedy uratować ludzkie życie. Pożary, szczególnie w miejscach, w których znajdują się przedmioty i materiały mogące przyspieszyć rozprzestrzenianie się ognia, są bardzo niebezpieczne....
Projekt wykonawczy jest pierwszym krokiem do zrealizowania instalacji przeciwpożarowej w budynku. W przypadku tak ważnych dla bezpieczeństwa ludzi i mienia systemów, jakimi są systemy sygnalizacji pożaru, systemy oddymiania czy systemy stałych urządzeń gaśniczych prace projektowe należy przeprowadzić niezwykle starannie.
Zajmujemy się montażem instalacji przeciwpożarowych w budynkach objętych nie tylko ekspertyzą przeciwpożarową czy zaleceniami ubezpieczyciela i specjalistów decydujących o odbiorze budynku ale także w domach i budynkach prywatnych.
Zgodnie z przepisami ochrony przeciwpożarowej urządzenie ppoż. musi zostać poddane przeglądowi technicznemu przynajmniej raz w roku, choć zdarza się, że producent zaleca częstsze przeglądy.
12.09.24
/
Zespół Safety Power
W dniach 9-12 września nasz zespół uczestniczył w szkoleniu dla projektantów, instalatorów i konserwatorów SSP w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie, dzięki któremu poszerzyliśmy swoją wiedzę o najnowsze wytyczne z zakresu ochrony ppoż. Nasi koledzy dzięki swojemu zaangażowaniu w kilkudniowe prelekcje, warsztaty i egzaminy mogą pochwalić się pozytywnym ukończeniem szkolenia oraz uzyskaniem stosownego certyfikatu
Adres:
ul. Kineskopowa 1C, lok. 4
05-500 Piaseczno
Telefon: 574 209 466
e-mail: biuro@safetypower.pl
ul. Henryka Sienkiewicza 36 lok. 5
26-600 Radom
Telefon: 663 814 768
e-mail: biuro@safetypower.pl
ul. Tomasza Zana 43 lok. 2.1
20-601 Lublin
Telefon: 604 208 925
e-mail: info@safetypower.pl
ul. Wojska Polskiego 34A
23-300 Janów Lubelski
Telefon: 534 733 678
e-mail: biuro@safetypower.pl
Czynne w godzinach:
Poniedziałek-piątek: 7:00–16:00
Pogotowie Techniczne
Obsługa awarii technicznych poza godzinami pracy biura
Telefon: 22 2562661